Aktuality

„Neviditelná“ optická trasa Corning® Clear Track

Instalace Corning® Clear Track je estetické řešení, které nenarušuje vzhled vnitřních prostor a přitom je snadno použitelné. Obyvatelé jen těžko zjistí, že ve svém bytě či v budově mají optický rozvod.

Technologie Clear Track je založena na materiálech s tzv. difúzním odrazem světelných paprsků. Dopadne-li na povrch takovéto látky světlo, je rozptýleno v mnoha úhlech a instalovaná kabelová trasa se tak stává pro lidské oko téměř neviditelnou.
Celá instalace je navíc díky patentované adhezivní vrstvě velice snadná, a to na prakticky jakýkoli povrch. Není potřeba lepidel, sponek, umělohmotných pásek, trubiček či lišt. Stačí odloupnout ochrannou vrstvu a přitisknout. Jakmile se přichytí, bude držet.
Pro rozdílné nároky na realizaci rozvodů uvnitř bytů a společných prostor bytových jednotek jsou k dispozici 2 řady produktů.

Optická trasa pro vnitřní prostory bytových jednotek

  • používá 900 µm čiré vlákno – odolné vůči ohybu, jež lze rychle instalovat do vodící drážky pomocí praktického instalačního nástroje
  • vlákno pak může být zakončeno mechanickým konektorem nebo optickým svárem v zásuvce
  • díky „neviditelné“ instalaci a snadné realizaci vedení trasy jen minimálně narušuje vzhled vnitřních prostor.

Pro rozvod optické sítě ve společných prostorách bytových domů

  • 12 vláknový kabel obsahující ohybu odolná 250 µm vlákna uvnitř pláště 1,8 mm,
  • v různých délkách, aby vyhovovaly instalaci v různých prostorách,
  • přilnavá vrstva opět umožňuje rychlou a snadnou instalaci na libovolný povrch – není potřeba lepidel, sponek, lisovacích korunek ani řezání sádrokartonu.

Proces realizace se maximálně urychlí pomocí jednoduchého a šikovného nástroje, volitelný kryt pak prodlouží životnost trasy se zachováním její zdánlivé neviditelnosti.

Řešení Corning® Clear Track umožní poskytovatelům datových služeb realizovat optická připojení prostřednictvím prakticky neviditelných kabelových tras, a to jak uvnitř bytových jednotek, tak i ve společných prostorách budov. Jedná se o inteligentní a stylové řešení s rychlou a snadnou instalací, kdy jediná osoba zvládne realizaci během hodin namísto dnů – to vše s minimálním hlukem a bez obtěžování okolí.